Rhino eklentileriyle gücüne güç katan bir Cad programı. Ve işte size McNeel tarafından Rhino Laboratuvarlarında geliştirilen en güzel eklentiler..

1. Technical Drawing Display

3 boyutlu çizimlerinizi anında teknik çizim görünümüne dönüştürebileceğiniz bir eklenti.

2. Rhino Thumbnail Viewer

Rhino dosyalarını küçük resimler görünümünde gösterebilen eklenti. Aslen bir windows eklentisi olan Thumbnail Viewer Rhino dosyalarını açmadan içinde ne olduğunu anlamanızı sağlıyor.

3. Mesh Repair Wizard

Rhino’yu mesh yapılarını onarmada kullanılan araçlar.

4. GumballDemo

3d Stüdyo tarzında eksenel kaydırma ve döndürme işlemlerini nesne üzerinden yapabileceğiniz bir eklenti. Bu eklenti sayesinde sahnelerinizi daha hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

5. Edge Softening

Rhino destekli tarayıcılarda (Rhinorender, Flamingo, Brazil vs) tarama sırasında keskin köşeleri yumuşatan bir eklenti. Fillet işleminden kurtardığı vakit tasarrufu nedeniyle çok büyük bir avantaj yaratabilir. Maalesef VRay tarafından desteklenmiyor.

6. Curve Piping

Rhino destekli tarayıcılarda eğrileri tarama sırasında verdiğiniz çapta katı olarak tarama imkanı veren bu eklenti sayesinde, ip, boru vs nesneleri eğri halinde kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. Değişimlerle tekrar tekrar pipe işleminden kurtaran bir yardımcı.

7. BoxEdit

Nesneleri çevreleyen kutuyu kullanarak ölçeklendirme ve şekil değiştirme işlemlerinde kullanılabilecek bir araç.

8. Block Editor

Autocad tarzı blok düzenleyicisi. Resimdeki blokları yerinde düzenlemenize imkan sağlıyor.

9. Archcut tools (Sectioning tools)

Gerçek zamanlı kesit oluşturma eklentisi. Modelin belirli kesitlerini alan eklenti iki boyutlu çizimlerinizde çok büyük bir yardımcı.

Bunlar eklentilerden sadece bir kaçı. Daha fazlasını burada bulabilirsiniz.